Двама шофьори са установени при полицейски проверки във Вълчедръм и Вършец, като и в двата случая са констатирани нарушения, за които са образувани преписки.
На 15 август около 11:20 часа служители на полицейския участък във Вълчедръм към Районното управление в Лом спрели за проверка лек автомобил „Мазда 323 Ф“ с врачанска регистрация. Зад волана бил 58-годишен жител на града.
При извършената проверка било установено, че мъжът е неправоспособен водач. Той е санкциониран с акт, а от автомобила са иззети регистрационните табели и свидетелството за регистрация.
Полицаите установили още, че нарушението е извършено в едногодишен срок от предходното му наказване по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответното свидетелство.
По случая в Районното управление в Лом е образувана преписка за престъпление по чл. 343в, ал. 2 от Наказателния кодекс.
При другия случай проверката е извършена на 18 август около 22:53 часа на ул. „Република“ във Вършец.
Автопатрул на Районното управление във Вършец спрял лек автомобил „Фолксваген Пасат Вариант“ с варненска регистрация. Зад волана бил 51-годишен правоспособен водач от област Добрич.
При последвалата служебна проверка станало ясно, че автомобилът е със служебно прекратена регистрация заради липса на задължителна застраховка „Гражданска отговорност“.
По случая в Районното управление във Вършец е образувана преписка за престъпление по чл. 345, ал. 2 от Наказателния кодекс.





