Събития

58 години грижа, човечност и надежда

  15.07.2026 16:50             
 58 години грижа, човечност и надежда

Кметът на община Козлодуй Маринела Николова и заместник-кметът Зорница Симеонова уважиха празника по повод 58-ата годишнина на Дома за пълнолетни лица с умствена изостаналост в село Бутан – най-старата социална услуга на територията на общината.
​По време на тържеството кметът поздрави ръководството, служителите и потребителите, като подчерта:
​„Повече от половин век това място е не просто социална услуга, а истински дом – място на грижа, уважение, подкрепа и човечност. Благодаря на всички служители, които с професионализъм, търпение и големи сърца дават на потребителите не само сигурност, но и усещане за принадлежност и достоен живот.“
​Основната мисия на дома е да подпомага хората с умствена изостаналост да водят възможно най-самостоятелен живот и да бъдат активна част от обществото. Вече 58 години тази мисия се изпълнява с отдаденост, професионализъм и много сърце.
​Честит празник на целия екип и на всички потребители! Нека добротата, грижата и човечността продължават да бъдат най-ценният капитал на тази социална услуга!
 



Ремонт затваря улица в Козлодуй
Когато плащате с карта на ПОС терминал, изисквайте от търговеца да Ви издаде касова бележка
Златни накити за над 75 000 евро бяха открити от митническите служители
Граждани и еколози спасиха малки щъркели, ластовици и кукумявче
Ансамбъл „Мездра“ представя България на престижен международен фолклорен фестивал в Тирана
Ломчани сами правят плажни мебели, монтират ги край Дунав