39-годишен мъж се е опитал да задигне от „Кауфланд“ в Монтана алкохол и дрехи за близо 430 евро. Марковите питиета мъжът бил натъпкал в раницата си, а дрехите облякъл.
Той е заловен от охранителите около 11,30 часа в петък и те подали сигнал на 112. Пристигналите на мястото полицаи установили, че раницата му е натъпкана с 4 бутилки уиски от различни марки, бутилка скъпо вино и шише водка „Белуга“. Мъжът бил обут с маратонки и облечен с яке от магазина. В личните му вещи криминалистите намерили още две бутилки уиски, на стойност 65 евро. Мъжът признал, че ги е задигнал от друг хипермаркет преди да отиде в „Кауфланд“.
Всички стоки са върнати на управителите на магазините, а крадецът е задържан. Образувано е бързо производство.
СИТ





