Събития

„Ангели на пътя“ организират национален протест срещу войната по пътищата

  26.06.2026 13:34             
„Ангели на пътя“ организират национален протест срещу войната по пътищата

Сдружение „Ангели на пътя“ организира национални бдения и протести в памет на всички деца, изгубили живота си по българските пътища.
Проявите ще се проведат днес – 26 юни, от 19 часа

По призив на Сдружение „Ангели на пътя“, родители на убити деца по пътищата и граждани ще се съберат, за да почетат паметта на загиналите и да отправят призив за справедливост.
Ако имаш дете – ела.
Ако си родител – ела.
Ако вярваш, че животът е по-ценен от безразличието – ела.
Не позволявай имената на тези деца да останат само статистика.
Нека тази вечер светлината на свещите каже това, което никой съд не може:
Вие не сте забравени.
И нека всички заедно произнесем думите, които тези деца вече не могат:
„Мамо… татко… прибрах се.“

Пред Съдебната палата в София и пред съдебните палати във всички градове на България.
Едно цвете. Една свещ. Един балон. Една памет. Една кауза.
 



Спипаха 73-годишна жена зад волана на нерегистриран автомобил
Община Мездра ще кандидатства с проект в подкрепа за уязвими и маргинализирани общности
Започна записването за Международен фолклорен фестивал "Балканът пее и танцува" 2026
Община Видин продължава политиката си за привличане на млади медици
Иво Цанев участва в тържественото заседание на Съюза на военноинвалидите и военнопострадалите
Маршрутно разписание за Фестивал на рибата