Председателят на Българския олимпийски комитет Весела Лечева покани Враца за домакин на първия младежки олимпийски фестивал. Идеята е БОК да даде нова сцена за изява на подрастващите ни спортисти, като в същото време повече градове в страната ще се докоснат до олимпийската идея. След работна среща с кмета Калин Каменов събитието бе насрочено за месец септември.
В близките дни ще бъдат определени спортовете, които ще бъдат включени в програмата и форматът на състезанията. Ще бъде сформиран организационен комитет, който ще отговаря за спортните дейности, логистиката и съпътстващата културна програма.
Враца ще бъде горд домакин на събитие, което ще събере бъдещите олимпийски шампиони на България.
Очаквайте подробности през следващата седмица!





