Събития

В Лом спипаха пиян шофьор, задържан е, иззет е и автомобилът му

  23.06.2026 14:00             
В Лом спипаха пиян шофьор, задържан е, иззет е и автомобилът му

Шофьор от Видинско  е задържан за това, че е седнал зад волана пиян.

Снощи на улица "Софийска" в град полицейски патрул спряб за проверка  "Фолксваген Туран" с видинска регистрация, управляван от 61-годишния му собственик. При проверка е установено, че мъжът шофира пиян. Дрегерът засякъл  1,50 промила, алкохол в издишания от него въздух.  С полицейска заповед водачът е задържан за 24 часа. Образувано е бързо производство, а  автомобилът е иззет и оставен на съхранение в районното в  Лом. Работата по случая продължава.

СИТ



Учени прогнозират удължаване на денонощието до 25 часа
Жътвата във Видинско започна
Една от най-въздействащите творби в българската литература оживява на театралната сцена в Берковица
ГЕРБ – Враца с официална позиция срещу опитите за внушения и разединение
СЗДП – Враца организира работно съвещание по стопанисване на горите
Абитуриентите плащат сами здравните си осигуровки през летните месеци