Крими

Иззеха дрога и оръжие при спецакция в Монтанско

  04.06.2026 12:14             
Иззеха дрога и оръжие при спецакция в Монтанско

Наркотици  и преработено оръжие са иззети при полицейски операции, проведени в градовете Монтана и Берковица. Задържан е 22-годишен берковчанин.

Вчера полицаите от Монтана получили информация, че мъж на 60 години отглежда канабис в имота си.  При  претърсване на дома му и вила монтанската местност „Парта“ са намерени и иззети 3 растения от вида на конопа, с височина от 15 см до 30 см, суха зелена листна маса с тегло 0,5 грама и други веществени доказателства свързани, с отглеждането на растенията, както и газ-сигнален пистолет „Zoraki", без поставена предпазна муфа.
Същия ден криминалисти от Берковица установили 22-годишен местен жител, за който получили данни, че притежава дрога. При претърсване са иззети 3 топчета марихуана с общо 2,15 грама.

По двата случая са образувани досъдебни производства.

СИТ



Цените в България: Нулева месечна инфлация за май и годишна от 6,9%
Областният управител Росен Михайлов бе гост на ХХ юбилеен турлашки фолклорен събор в Чупрене
16-ти юни е Международен ден на африканското дете
Времето днес: Предимно слънчево с температури до 29°
Дневен хороскоп за 16 юни 2026 г.
Изправят на съд мъж, убил куче с особена жестокост