Събития

Над 600 деца и младежи участваха в „Игри на неВОЛЯта" в Монтана

  03.06.2026 16:00             
Над 600 деца и младежи участваха в  „Игри на неВОЛЯта\

Над 600 деца и гимназисти участваха в атрактивното шоу  „Игри на неВОЛЯта" в парк „Огоста" в Монтана. Събитието организираха Младежки център – Монтана и Община Монтана с подкрепата на Актив Кидс и Военно окръжие – Монтана. Цял ден децата участваха в  разнообразни игри, предизвикателства и активности, насочени към насърчаване на общуването между поколенията и активния начин на живот. Имаше и състезания. Едни срещу други се изправиха отборите на гимназистите. Първенци станаха математиците от гимназия „Св. Климент Охридски" , втори е отборът на финансовата гимназия  „Васил Левски", а трети младежите от строителната гимназия „Проф. арх. Стефан Стефанов". Наградите на малките момичета и момчета връчиха  Орлин Софрониев и Филип Атанасов от „Игри на волята", а на младежите – кметът Златко Живков  и Филип Апостолов. „Събитието затвърди значението на споделеното време, активността и подкрепата към децата като основа за изграждане на силна общност.“, казват организаторите.

СИТ



Стартират значими инфраструктурни проекти в Лом
Тази вечер ще третират срещу комари в община Козлодуй
Цените в България: Нулева месечна инфлация за май и годишна от 6,9%
Областният управител Росен Михайлов бе гост на ХХ юбилеен турлашки фолклорен събор в Чупрене
16-ти юни е Международен ден на африканското дете
Времето днес: Предимно слънчево с температури до 29°