Спорт

"Ботев" Грамада е новият шампион в Областната футболна група – Видин

  01.06.2026 15:45             
\

Отборът на "Ботев" Грамада спечели шампионската титла в Областната футболна група – Видин и вдигна купата след убедителен сезон.

В последния си мач тимът, воден от треньора Иван Алексиев, победи с 4:2 състава на "Дуло" и по този начин окончателно си гарантира първото място в класирането.

"Пет точки сме пред втория "Балкан" Белоградчик. Днес предстои срещата между "Дреновец" и "Рациария" Арчар, която ще определи третото място. При победа на Дреновец те ще останат трети, а Кула-04 ще бъде четвърти", уточни Алексиев.

Купата и златните медали бяха връчени веднага след домакинската победа от кмета на Грамада Милчо Башев, Владимир Вълчев и председателя на Областния съвет на Български футболен съюз – Областен съвет Видин Иво Марков.

"Купата бе връчена от Иво Марков, председател на Областния съвет на българския футбол", допълни треньорът.

В класирането "Ботев" Грамада завършва на първо място с 55 точки, а втори е "Балкан" Белоградчик с 50 точки.

/БНР



Спипаха мъж да шофира с над 2,5 промила алкохол
Киселото мляко: Вкусно, полезно и суперхрана за тялото ни
Полицаи откриха 500 литра краден дизел в частен имот
Младеж подкара кола с чужди номера, хванаха го
Мощно земетресение във Филипините взе жертви: Евакуират хора в няколко държави заради риск от цунами
„Кошница с грижа“: Държавата и веригите свалят цените на основни храни с до 30%