Събития

С молитва медиците от болницата в Монтана отбелязаха деня на сестринството

  12.05.2026 16:30             
С молитва медиците от болницата в Монтана отбелязаха деня на сестринството

С молитва за здраве в параклиса на  областната болница -  Монтана медиците отбелязаха световния ден на сестринството 12 май.

В МБАЛ „Д-р Стамен Илиев" работят 230 медицински сестри, акушерки и лаборанти.

Осем медицински сестри, една акушерка и лаборант за наградени за празника.

Отличени са сестрите Петран Илиева и Лили Борисова от отделението по пулмология, Василка Патрова от неврологията, Елеонора Георгиева, която се грижи за пациентите в инфекциозното отделение и четири сестри, които работят в хирургията – Таня Димитрова, Антина Димитрова, Кристина Маркова, Илияна Ставрова. С награди са акушерката Ирена Каменова и клиничния лаборант Татяна Антонова.

СИТ



Съседи се сбиха в ромската махала в Монтана, единия е в болница, а другият в ареста
Арестуваха пиян шофьор, предизвикал катастрофа и избягал
Пресконференция представи предстоящата премиера на „Комедия от грешки“ в ДКТ – Враца
Издирват шофьор, прегазил умишлено куче
Георги Кандев напуска МВР: Да избирам между поста и принципите си е невъзможно
Дезинсекция срещу комари и мухи ще се извърши в Берковица тази вечер