С тържествено шествие и официална церемония на централния площад Враца ще отбележи 150-ата годишнина от Априлското въстание.
На 20 април (понеделник) от 09:30 ч. ученици и педагози от врачанските училища ще се включат в празнично шествие, което ще тръгне от паметника на Васил Левски и ще достигне до площад „Христо Ботев“.
Очаква се стотици участници да се включат в инициативата, с която ще бъде отдадена почит към героите на българската свобода.
От 10:00 ч. на площад „Христо Ботев“ ще се проведе официалната церемония по отбелязване на годишнината, с участието на учители по история и ученици.
В знак на признателност ще бъдат поднесени венци и цветя пред паметника на Христо Ботев.
Гост на събитието ще бъде министърът на образованието и науката проф. Сергей Игнатов, който ще посети и село Паволче - където предстои създаването на Център за екологично, гражданско и православно образование.





