Крими

„Шкода" отнесе пешеходка на улицата в Лехчево

  16.04.2026 13:20             


68-годишна жена е със счупена дясна подбедрена кост след пътен инцидент. Тя е настанена в монтанската болница без опасност за живота. Жената е блъсната от автомобил, докато пресичала улицата в село Лехчево. Тя преминавала през пътното платно на непозволено за това място, уточняват от полицията.

Инцидентът е станалснощи около 22,20 часа на кръстовището на улиците "Георги Димитров" "Пейо Яворов" в селото. Зад волана на автомобила, ударил жената бил  22-годишен от Бели брод.

На жената и на водача са направени проби за употреба на алкохол, като резултатите са отрицателни. На място е извършен оглед и образувано досъдебно производство.

СИТ