Клубът на инвалида в Белоградчик проведе отчетно-изборно събрание. В „Клуб на инвалида“ членуват 204 членове - от тях 174 са с ТЕЛК от различни групи, а 30 члена са симпатизанти.
Клубният форум бе открит от Румяна Асенова - организатор и касиер на клуба. Тя обяви дневния ред на събранието с отчетен доклад, отчет на ревизионната комисия, избор на Управителен съвет и на нов председател.
Любка Ковачева представи отчетния доклад на общинската организация. Тя се спря на основни моменти от дейността на клуба, на разпределението на помощи, хранителни продукти и на подкрепата, която получават от различни организации. Специална благодарност бе изказана на кмета на общината Боян Минков и неговия екип за отпуснат бюджет на клуба в размер на 12 хиляди лева за 2025 година – средства, с които организацията е осъществила редица инициативи, празненства и екскурзии.
За управителен съвет бяха избрани Румяна Асенова, Карамфила Николова, Любка Ковачева, Христина Петкова и Данчо Василев. Събранието единодушно гласува за Любка Ковачева като нов председател на УС на клуба.
Боян Минков – кмет на община Белоградчик, пожела на всички членове на организацията да са здрави, да се срещат всеки ден с усмивка и поздрав, и да живеят спокойно в един чист и приветлив град, за което общинското ръководство работи ежедневно.
Илияна Веселинова - директор на Дирекция „Социално подпомагане“ в Белоградчик благодари на хората, с които Дирекцията ежедневно работи и ги запозна с нови моменти в социалната дейност.
Ваньо Диков - председател на „Съюз на инвалидите – Видин“ приветства членовете и изрази професионалното си удовлетворение от вниманието на г-н Минков към хората от клуба, неговото човешко отношение и финансова подкрепа – неща, което не се характерни за работата на другите общини.
Пресслужба на община Белоградчик





