Общинските съветници във Враца гласуваха нови цени на гаранционните вноски за възстановяване на разкопани улици, тротоари и други елементи от градската среда.
Въвежда се и вноска за бетонова настилка. Такава в действащата до момента наредба липсва. Според приетите нови разпоредби дружествата ще плащат за възстановяване на бетонова настилка по 180 лв. на квадрат. За асфалтова настилка гаранционната вноска е 250 лв. за квадратен метър, за тротоарни плочи – 150 лв./кв.м, за паважна настилка – 300 лв./кв.м, за бетонов бордюр – 60 лв. на линеен метър, за зелени площи – 100 лв./кв.м. Всички цени са обявени и в евро.
Измененията бяха отразени в Наредбата за изграждане и възстановяване на елементите на техническата инфраструктура на територията на общината. С измененията се въвеждат по-ясни изисквания към инвеститорите и изпълнителите на строителни дейности, създават се по-прецизни процедури за контрол и приемане на извършеното. Промените осигуряват защита на обществения интерес чрез регламентиране на отговорностите.
Допълненията ще доведат до по-добра координация между общината, строителните фирми и гражданите, до намаляване на случаите на некачествено възстановени улици и тротоари след ремонти и до по-устойчива и безопасна градска среда, пише в решението.
по БТА





