Възникнало е ПТП на път II-13 между лек автомобил и автобус. Инцидентът е станал в един от обявените от АПИ за обезопасен пътен участък с концентрация на пътнотранспортни произшествия.
Преди минути е настъпило пътнотранспортно произшествие на път II-13 между Бяла Слатина и Кнежа, в района на местността „Рампата“.
Автобус, движещ се в посока Кнежа, предприема маневра завой наляво, за да продължи по полски път. В същия момент лек автомобил „Опел“ започва маневра за изпреварване, въпреки че това е забранено от наличните пътни знаци и пътна маркировка (маркировка М1 и знак В24).
В резултат на това е реализирано ПТП, при което са пострадали леко водачът на лекия автомобил и неговият спътник.
При проверка на наш екип беше установено, че гумите на автомобила са произведени през 7-ма седмица на 2008 г. Освен това асфалтовото покритие в участъка е с изключително ниско сцепление. Въпреки това, именно този пътен участък е официално обявен от Агенция „Пътна инфраструктура“ като „обезопасен“, което поставя под съмнение реалната ефективност на предприетите мерки.
Въпреки, че участъкът е обезопасен от АПИ, продължава да липсва пътен знак А28.
За инцидента написа Диана Русинова във Фейсбук.