Крими

Мним полицай прибра 4 500 лева от 82-годишна баба

  10.08.2025 12:15             
Мним полицай прибра 4 500 лева от 82-годишна баба

Възрастна жена от село Василовци е станала жертва на телефонни измамници. Тя им дала 4 500 лева, съобщават от полицията.

В петък между 16 и 16,45 часа в дълъг телефонен разговор мъж, представил се за полицай, успял да заблуди бабата, че дъщеря й е задържана от органите на МВР и за за бъде пусната трябва да плати 4 000 лева. Пенсионерката повярвала на мошеника и оставили в торба, близо до дома си всички пари, които ималав къщата.

Разбрала, че е поднала в капана на измамници ден по-късно и подала сигнал в полицията вчера около 11 часа.

На мястото е извършен оглед, бабата е разпитана и полицията е започнала издирване на измамника. Води се разследване.

СИТ