Събития

Локализиран е пожарът край Граничак и Дъбравка

  14.07.2025 10:09             
Локализиран е пожарът край Граничак и Дъбравка

Късно снощи огромният пожар край белоградчишките села Граничак и Дъбравка беше локарилиран. По данни на бившия кмет Емил Цанков, който е бил на мястото, пламъците са плъзнали в гората към връх Кокошевец.

„Пожарът не е достъпен за техника, на място има водоноски и от Пътно поддържане Белоградчик, но всички са на пътя. Доброволци дойдоха от Белоградчик, от селата в района на пожара, Салаш, Вещица, Струин дол, Върба, Сливовник, Ошане, Дъбравка, Гранитово. Пожарът е на 2 километра от пътя, теренът е стръменс  гъста растителност.“, разказа пред БНР Цанков.

През нощта край една от махалите на село Граничак са останали дежурни.

Пожарът между двете села се разрази в неделя след обядоколо 16 часа. Кметът на Белоградчик Боян Минков  поиска помощ чрез социалните мрежи. Той съобщи, че са се отзовали много доброволци. Опасенията на Минков са, че огънят върви  към сръбската граница, където теренът е тежък, а пожарни не могат да достигнат.  

СИТ

 



Спипаха млад мъж с таблетки „Ривотрил“
Във Враца глобяват за изхвърлени боклуци на забранени места
Струва ли си да играете 20 Burning Hot? Подробно ръководство за функциите на играта
Симфониета –Враца със спецциален летен концерт
Откриха 5 монети с археологическа стойност в дома на 53-годишен мъж
РИОСВ Враца проверява находище на инвазивен вид кактус в мездренското с. Зверино