Събития

Хиляди аплодираха зрелищното 3D Mapping шоу край крепостта „Баба Вида”

  29.06.2025 12:30             
Хиляди аплодираха зрелищното 3D Mapping шоу край крепостта „Баба Вида”


Хиляди видинчани и гости на града се събраха при емблематичната крепост „Баба Вида“, за да преживеят кулминацията на VIDIN ART FESTIVAL „THE RIVER“ – грандиозното 3D Mapping светлинно шоу, което превърна атмосферата край река Дунав в сцена на светлина, звук и емоция.
За трета поредна година Видин посрещна зрелищното събитие, в което се преплитат триизмерна анимация, лазерни ефекти, въздействаща музика и пищна заря. Образите на бележити български личности и славни моменти от миналото оживяха пред възхитената публика, която дълго аплодира спектакъла.
Фестивалната вечер започна с разтърсващ смях и закачки от стендъп шоуто на Ники Станоев „Инфлуенцата“. Сред присъстващите бе и заместник-кметът на Община Видин Борислава Борисова. Вечерта завърши емоционално с прожекцията на „Без крила“ – история по действителен случай, достигнала сърцата на публиката под откритото небе.
Събитията са организирани от Община Видин и Event Masters, със съдействието на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.
 



Петровден – празник на град на Белоградчик
Отбелязаха Петровден в село Мраморен
17 представители на младежката структура на ГЕРБ-Враца участваха в националното събрание
В спортната зала на училище СУ „Христо Ботев” във Враца се проведе турнир за купата на община Враца
Как да изчистим банята до блясък – гениални трикове
Изтеглиха жребия за Адриатическата лига, Монтана започва с домакинство на Орлови