Детска градина „Детелина” – Видин провежда заключителен етап по своя програма „Еразъм”. Част от този етап е и посещение в Детска градина „Иглика” в Белоградчик. На срещата присъстваха и партньори по проекта, които бяха от Естония, Гърция, Турция. Гостите бяха посрещнати по български обичай с питка и мед, а Ива Александрова – гл. специалист „Образование и младежки дейности” раздаде на всички подаръци от името на Община Белоградчик.
Директорът на ДГ „Иглика” – Пламенка Микова, приветства всички и запозна колегите си с материалната база на градината в Белоградчик. Специално за своите гости, малчуганите бяха подготвили и кратка програма, която изключително много впечатли всички присъстващи. Децата раздадоха на всички гости и лично направени от тях картички.
Видинските и чуждестранните партньори по проекта разгледаха четирите зали на ДГ „Иглика” и останаха впечатлени от базата. Целта на посещението е обмяна на добри практики и запознаване с образователните системи в различни държави. За учителите от Белоградчик това запознанство е една прекрасна възможност за включване в бъдещи съвместни проекти с тези партньори.