Свят

Илон Мъск потвърди, че напуска правителството на Доналд Тръмп

  29.05.2025 12:15             
Илон Мъск потвърди, че напуска правителството на Доналд Тръмп

Милиардерът Илон Мъск потвърди „планираното“ си напускане на правителството на американския президент Доналд Тръмп, в което оглавяваше Службата за правителствена ефективност (DOGE), натоварена със задачата да съкращава публичните разходи, което предизвика остри критики сред американската политическа класа, предаде Франс прес.

„Тъй като планираният ми период на работа като държавен служител приключва, бих искал да благодаря на президента Доналд Тръмп за предоставената ми възможност да намаля разточителните разходи“, написа бизнесменът в Х.Мандатът с продължителност 130 дни на Мъск като специален правителствен служител трябваше да изтече на 30 май.

Американското правителство посочи, че усилията на DOGE за преструктуриране и свиване на държавните разходи ще продължат, отбелязва Ройтерс.

„Мисията на DOGE само ще укрепне с времето, след като се превърне в начин на работа за правителството“, написа Мъск.

Служител на Белия дом потвърди новината за напускането на Мъск и каза, че „оттеглянето му ще започне още тази вечер“.

 

//btvnovinite.bg/



Почетните граждани на Враца остават същите, извънредната сесия не промени решението
Облагородява се прилежащия архитектурен ансамбъл около паметника на Христо Ботев
Мездра ще вземе участие в XXX Празници на Искърското дефиле
Средно училище „Христо Ботев“ – Враца отбеляза своя патронен празник
Съдът остави в ареста Цветан Банков, обвинен за изчезването на 53-годишния Коци от Долно Белотинци
Кремъл отхвърли идеята за среща на високо равнище между Путин, Зеленски, Тръмп и Ердоган