Локо /Мз/ загуби мач, в който трябваше да бие с разлика СНИМКИ

24.09.2023 19:48

Локо /Мз/ отстъпи с 0:2 на  Вихър Славяново в среща от 7 кръг на СЗ Трета лига. Този мач бе пълно потвърждение на клишето "Когато не вкарваш, ти вкарват...".

Първата част не предложи кой знае какви интересни моменти. В 24-та мин. Васил Калоянов с глава нацели десния страничен стълб след центриране отляво на Васил Сапунджиев. В 39-та мин. Антоан Драгомиров направи добър пробив в полето на гостите, но вратарят го пресрещна и парира опасността. В 41-та мин. далече шут на Сапунджиев под гредата, накара стражът Мартин Колев да избие в корнер.

Втората част започна с домакински натиск. В 47-та мин. Асен Русинов не успя да прехвърли вратаря, като топката срещна тялото му.

Между 71-та и 73-та мин. само късметът спаси гостите. Първа Русинов навърза 2-ма защитници , но стреля на сантиметри от стълба. После Драгомиров не успя да засече центриране в малкия пеналт, а 60 секунди по-късно Ваньо Иванов изведе Калоянов очи в очи с вратаря, но нападателят стреля в аут. В 79-та нов пропуск направи Драгомиров.

В 81-та мин. дойде мигът на гостите. Център нападателят Ивайло Иванов се озова сам срещу вратаря на домакините, като дори имаше време да го излъже и да вкара от малък ъгъл за 0:1. Мездренчани поискаха засада за ситуацията, но реферът от Монтана не промени решението си. В добавеното време Благовест Ленков бе фаулиран от Ваньо Иванов и от отсъдената дузпа Цветан Петров-Мръвката оформи крайното 0:2.

За Локо /Мз/ играха Цветелин Ставрев, Генади Петров /46 Асен Русинов/, Деян Иванов, Васил Сапунджиев, Николай Ганчев, Кристиян Димитров /57 Кристиян Йотов/, Ваньо Иванов, Александър Стоянов /57 Гроздан Илиев/, Светослав Валериев /74 Михаил Бешев/, Васил Калоянов, Антоан Драгомиров

За Вихър ритаха Мартин Колев, Светослав Кръстев, Марио Наков, Ивайло Иванов /87 Крис Димитров/, Благовест Ленков, Калин Иванов, Цветан Петров, Жулиен Бенков, Кристиан Милев, Димитър Димитров, Тони Паликрушев

Мача изгледа легендата на Славия - Мартин Кушев, в компанията на кмета на Община Мездра - Иван Аспарухов.