Ботев /Вр/ удържа 80 минути без гол на "Герена"

31.03.2023 15:54
Ботев /Вр/ удържа 80 минути без гол на \

Снимка: Борислав Цветанов

Левски победи Ботев /Вр/ с 2:0 в контрола с два късни гола. В 18-ата минута дойде първата опасност в срещата. Тогава след центриране от корнер Асен Чандъров бе оставен на чиста позиция, но ударът му мина покрай гредата.В 28-ата минута Ботев (Враца) осъществи хубава атака, която бе завършена с удар от Марко Мажуга, който обаче профуча покрай вратата на Николай Михайлов. Три минути по-късно Мартин Кавдански успя да премине през защитата на "сините" и се озова сам срещу вратаря, но не успя да завърши точни и шутът му мина покрай гредата. В 40-ата минута нов диагонален удар на гостите мина покрай гредата, след като силен шут на Диого Барбоса не намери рамката на вратата.  Малко по-късно Мажуга надбяга Цунами и намери Клери Сербер сам срещу Михайлов, но вратарят успя да блокира нападателя, след което пострада при сблъсъка, информира спортал.бг.

В началото на втората част Левски наложи натиск, но не успя да застраши сериозно вратата на Красимир Костов. В 65-ата минута Ивелин Попов се оказа на чиста позиция за стрелба, но ударът му нацели Рикардиньо и може би така нападателят спря гол на съотборника си.Малко по-късно гол на "сините" бе отменен. Галчев центрира добре. В 73-ата минута хубав далечен удар на Попов бе избит със сетни сили от вратаря Костов в ъглов удар. В 79-ата минута в крайна сметка Левски откри резултата. Ивелин Попов намери Чандъров в наказателното поле и след като получи достатъчно време да си нагласи топката, полузащитникът откри със силен шут.. Две минути по-късно дойде второ попадение в полза на "сините". Кристиан Димитров се оказа на добра позиция и със силен шут прониза за втори път Костов.

ЛЕВСКИ: 1. Николай Михайлов (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 20. Асен Чандъров, 11. Джавад Ел Джемили, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо;

Ботев /Вр/

Първо полувреме: 34. Фредерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 37. Том Рапнуи, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 17. Чавдар Ивайлов, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 28. Клери Сербер.

Второ полувреме: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гаврилов 11. Момчил Цветанов, 10. Лукас Брамбила, 16. Красимир Тодоров, 9. Даниел Генов, 21. Жан-Пиер Да Силва