Изпращаме в историята една противоречива година, очакваме следващата са е по-успешна, по-здрава и по-плодородна
Георги Александров
Един кмет на град в Северозапада беше казал преди години: „Ако нещо не е написано от „Конкурент“, то не се е случило!“. Прав беше човекът. Сега, когато не е кмет, пак си спомняме крилатата му фраза и се съгласяваме с неговата прозорливост. Няма да кажа кой е той, за да няма сърдити – много кметове биха искали да са пророци като свой колега и да се назовали истината преди него, но…
Изпращаме още една година, в която доброто и лошото вървяха ръка за ръка. Много ми се иска следващата 2023-а да е по-успешна, по-здрава и по-плодородна. Ние, българите, така сме устроени, че бързо забравяме лошото, лесно свикваме с доброто и ни се иска да живеем по-хубаво. И в това няма нищо ненормално.
При нас, в „Конкурент“ се случиха и добри, и не дотам добри неща. Но най-важното е, че отново сме заедно с вас, нашите читатели и с рекламодателите, без които нищо не би било толкова розово. Сменихме офиса, който ползвахме през изминалите 10 години. Сега, на нов адрес, се надяваме да сме оставили старите неща на предишното място, като сме ги завещали на онзи, който ги заслужава! Не че има нужда от него, той просто е свикнал да прави само лошотии, заради което заслужава всичкото наказание на този свят...
Но да не гледаме назад към миналото, защото то отдавна е загубило смисъл.
Продължаваме разказа си от вчера от там, където го прекъснахме:
https://www.konkurent.bg/news/16723080095242/kakvo-se-sluchi-i-napisa-konkurent-prez-2022-g-ii-chast
През юли показваме, че цените на нивите в Северозапада са скочили с 30 процента или средно с по 500 лева на декар. Тъжната истина лъсва – един на петима лекари във Видинско, Врачанско и Монтанско е пенсионер, а млади доктори не идват. Пролетарий от Бяла Слатина се направи на Че Гевара, но бунтът му стигна само до… разпенването на фонтаните в града в навечерието на 24 май. Убиецът на депутатски внук ще лежи само 4 години зад решетките. Малък Гуньо разклати БСП, а видео на „Конкурент“ от партийната централа с връщането на червената му книжка беше видяно от половин милион българи в социалните мрежи. Община Враца търси над 3 милиона лева от длъжници.
Август започна с невиждана отдавна суша, която превърна голямата река Дунав в селска баричка. В края на лятото стана ясно, че не всички болници ще повишават парите за заплатите на персонала си, защото няма откъде да вземат пари. Горещи политически трусове – Димитър Велков и знакови социалисти напуснаха БСП във Видин, а Красен Кръстев смени Петя Аврамова начело на ГЕРБ във Врачанско. Разкриваме, че заради очаквания внос на зърно от Украйна, родните производители на зърно треперят за реколтата си.
През септември Голям наплив за 15-те депутатски места от Северозапада – 438 поискаха да са народни представители в трите области. Професори станаха почетни граждани на Бяла Слатина. Във Враца МВР опита да скрие катастрофа с криминален герой. Благодарение на „Конкурент“ хиляди разбраха подробности около инцидент. Заради изборите ли или не, но безработните във Враца и Монтана „се сринаха“ под 4%. Полша отличи кмета на село Тлачене Тошко Сашов, възстановил паметник на загиналите при самолетна катастрофа. Разкриваме сътресения в здравната система на Северозапада: Орлин Димитров пак стана шеф на РЗИ във Враца; д-р Керемедчиев напуска МБАЛ „Христо Ботев“; обявиха конкурс за началници на отделения в МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“. Написахме как Враца и Мездра ще правят компост заедно.
СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ