Монтана отстъпи на лидера Будучност

09.12.2022 11:40

Снимка: chervenkarton.com

Баскетболистките на Монтана допуснаха първата си домакинска зала в турнира на Адриатическата лига и трета от началото на сезона. В среща от VIII кръг възпитаничките на треньора Николай Господинов бяха надиграни с 56:77 от лидера в класирането Будучност (Подгорица).

През първите две минути и двата отбора не успяха да си вкарат кош, преди гостите да поведат и до края да не изпуснат водачеството. Домакините не успяха да намерят решение как се справят с най-добрата състезателка на противника Драгана Живкович, която стреляше с успех от близко и далечно разстояние.

След почивката, която дойде при резултат 29-55, черногорки понамалиха темпото, а монтанчанки заиграха по-организирано и мачът бе по-равностоен. Алекса Харт се отчете с 16 т. за Монтана, с три по-малко от нея мача завърши Валерия Алексиева. Моник Рийд (6 т.) за първи път падна под двуцифрена резултатност, но пък се отличи с 12 асистенции. За Будучност над всички бе Драгана Живкович с 26 т.