Четата на Гарев сломи ЦСКА насред „Армията“ /Снимки/

05.02.2020 18:32

Ботев /Вр/ постигна изключително престижна победа с 3:2 над ЦСКА в контрола. Двубоят между родените 2006 г. премина на изкуствен терен на „Българска армия“ в София. Възпитаниците на Тодор Гарев не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и можеха да спечелят с по-изразителен резултат. Армейците имаха леко предимство само в първите 15-ина минути, когато врачани се бяха постъписали от името на противника. Момчетата на Гарев бързо обаче намериха противодействие на „червените“ и опасните атаки се заредиха една след друга. Митко Панов на два пъти бе на път да вкара, като единият му изстрел разтресе гредата. Логичното се случи в 25-та мин., когато видинчанинът Роберто Росенов бе точен за 1:1.

5 мин. след почивката Деян Танчев от въздуха направи пълен обрат за 1:2. Страхотна комбинация между Панов и Росенов завърши с гол на Роберто за 1:3. Последва чист пропуск на Янислав Тонов, а в последната минута столичани реализираха още 1 гол при второто си минаване на центъра за крайното 2:3.

„Престижна победа срещу класен съперник, който заема второ място в столичното първенство след Левски. Този успех ще даде на момчетата допълнително самочувствие, без обаче да се възгордяват много. Бързо ще се приземят по време на тренировките. Еуфорията им е напълно  заслужена, но ги чака още много работа. Следващата контрола е възможно да бъде в Етрополе“, каза Тодор Гарев.

Двубоят между родените 2007 г. завърши с победа на ЦСКА с 8:0.