Дреновец сгъна Вихър с дубъл на Кебапа за историческа победа /Снимки/

11.08.2019 21:35
Дреновец сгъна Вихър с дубъл на Кебапа за историческа победа  /Снимки/

Новакът в Северозападната Трета лига – Дреновец стартира с гръм и трясък. Домакините победиха четвъртия от миналия сезон Вихър /Славяноно/ с 2:0 пред пълни трибуни. Както става на големи първенства, малки футболисти с различни екипи на Дреновец хванаха за ръце и изведоха батковците си от двата отбора до централната част на терена, за да им пожелаят феърплей и поздравят публиката. Двубоят се превърна в истински празник за феновете на футбола.

Големият герой в мача бе Цветан Цветанов-Кебапа, който наниза и двете попадения за историческия успех на тима от Община Ружинци. Срещата бе изключително оспорвана, но разликата направи бившият играч на Ботев /Вр/ и Бдин. В 40-та мин. Боби Борисов с глава подаде на Цветанов, който тръгна от центъра, размина двама защитници и с елегантен прехвърлящ удар вкара за 1:0. В 60-та мин. силна флангова атака на Деян Захариев завърши с пас към Георги Илиев на малкия пеналт, той чукна топката към Кебапа и майсторът с шут в обратния ъгъл на Светлин Линев оформи крайното 2:0. Цветанов бе заменен принудително в 70-та мин. заради болка в адукторите. Дреновец имаше още ситуации за гол, но Борисов и Илиев пропуснаха.

Ком загуби в Свищов от Академик с 0:5, а Бдин падна в Павликени с 1:5.