Ботев сгази Витоша и си гарантира мястото в елита /СНИМКИ/

01.04.2019 16:37

Ботев /Вр/ постигна лесна победа  с 3:0 срещу Витоша в сблъсък от 27-ия кръг на Първа професионална лига. Разликата между двата тима вече е девет точки, а те много трудно могат да бъдат наваксани в оставащите пет кръга от група “А” на втората осмица, така че врачани на практика си гарантираха мястото в елита и през следващия сезон.

В 11-та минута Валери Домовчийски намери перфектно в наказателното поле Петър Атанасов, който стреля, но стражът на гостите успя да избие. Две минути по-късно Симеон Мечев центрира към Даниел Генов, крилото на врачани удари топката с глава, но не намери целта. В 16-ата минута Тодор Гочев трябваше да бъде изгонен. Крайният бранител използва двете си ръце, за да попречи на Генов да поеме извеждащо подаване и да излезе на добра позиция. Главният съдия Петър Костадинов отсъди фаул, но не и втори жълт картон за защитника. Валери Домовчийски изпълни фаула и топката се отби от напречната греда. В 42-ата минута Християн Василев се отличи с невероятна намеса. Домовчийски се справи с няколко бранители, след което стреля към левия ъгъл, но Василев с една ръка спаси. Секунди по-късно обаче Валери Домовчийски се разписа в мрежата на Витоша. Петър Атанасов въна топката към Домовчийски, който с едно докосване се разписа за 1:0.
Втората част започна перфектно за Ботев. В 50-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул на първа греда, където Румен Гьонов опита да изчисти с шпагат, но вместо това прати топката в мрежата на Християн Василев.

В 62-ата минута Петър Атанасов нанесе шут с десния крак, който обаче премина встрани от целта. Пет минути по-късно Атанасов записа името си сред голмайсторите. Нападателят опъна мрежата след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

В 72-та минута главният съдия показа втори жълт картон на Тодор Гочев и гостите останаха с 10 души. До края мача се доиграваше, като остана впечатление, че ботевци пожалиха донякъде съперника си.

Начало на мача

1-а мин. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на легендата Емил Маринов. Домакините излязоха и в черни екипи.

7-а мин. жълт картон за Тодор Гочев

8-а мин. остър шут на Петър Атанасов от фаул накара Християн Василев да боксира в корнер

9-а мин. феновете на стадиона с аплодисмети още веднъж почетоха паметта на легендарната деветка Емил Маринов

10-а мин. нов шанс се откри пред Атанасов, но той стреля в тялото на Василев

15-а мин. първа грешка на рефера Костадинов, спести втори жълт картон на Гочев

16-а мин. Домовчийски от фаул и последвал рикошет нацели гредата

23-а мин. жълт картон за Гьонов

25-а мин. Костов изпревари откъсващия се Гъргоров

32-а мин. жълт картон за Мечев

37-а мин. Християн Василев, който е син на треньора на вратарите на Ботев - Илиян Василев, спаси шут на Генов

42-а мин. страхотна изява на Василев не позволи на Домовчийски да завърши с гол самостоятелен пробив

44-а мин. Гооооооол! Домовчийски най-после продоля Василев за 1:0 след асистенция на Атанасов

Край на първата част

50-а мин. автогол на Гьонов след остро центриране от фаул на Мечев

67-а мин. Гоооооол! Петър Атанасов опъна мрежата с прекрасно изпълнение от фаул

71-а мин. Тодор Гочев най-после бе изгонен след втори жълт картон

Край на мача

Ботев /Вр/ приема днес Витоша /Бистрица/  от 20 ч. в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Успех за домакините би означавал на практика сигурно спасение, защото разликата между двата състава ще нарасне на девет точки и те много трудно биха били наваксани от "тигрите" в оставащите пет кръга в група "А" на втората осмица.

Главен рефер е Петър Костадинов.

За Ботев ще играят: Костов, Васев, Керчев, Миланов, Кавдански, Вълчев, Мечев, Генов, Атанасов, Домовчийски, Стоев.

За Витоша ще ритат: Василев, Гочев, Бонев, Гьонов, Кочилов, Купенов, Гъргоров, Садула, Лазаров, Милев, Христов.