Видинчанин спечели титла по бокс

14.06.2022 09:40

Снимка: БК Бдин

Състезателят на Боксов клуб "Бдин" Видин Станислав Петров спечели златния медал в категория до 60 кг от Държавния личен шампионат по бокс за младежи в Петрич. Възпитаникът на старши-треньора Кирил Бушев показа класа и хладнокръвие и заслужено стъпи на най-високото място на почетната стълбичка.

В първия кръг Станислав спечели убедително с 3:0 съдийски гласа срещу Стефан Иванов от "Левски" София. В полуфиналите талантливият боксьор се наложи и над Алекс Денев от "Русе", като съдиите отново бяха единодушни в пълното превъзходство на видинчанина. Днес, във финалната среща, Станислав Петров не остави съмнения, че заслужава златото, като надигра и представителя на "Локомотив" Русе Павел Манев.

Близо 130 боксьори от над 50 клуба от цялата страна участват в Държавния личен шампионат за младежи и жени в Петрич, съобщава радио Видин.