Атлети от Враца печелят медали в София

07.06.2022 19:10

Атлети от региона спечелиха куп медали на първенството до 18 г.

В тройния скок при девойките шампионка стана Петя Бозукова (Ботев – Пловдив) с 12.10 пред Евелина Иванова (Ивайло Младенов – Враца) – 12.03 и Елена Аргирова (Михаил Желев – Сливен) 11.93.

Битката за медалите на диск (1.5 кг) при юношите бе оспорвана. Там Антон Рачев грабна титлата в последния опит с 43.10 като изпревари Мартин Митков (Олимпия – Враца) 42.62, а Георги Пехливанов (Добрич) достигна до бронза от осма позиция като в последния опит метна 42.34. В тази дициплина имаше и квалификация, след като се заявиха 25 атлети.

Двете пловдивчанки бягаха серии и полуфинали на националния стадион „Васил Левски“ в София – ПламенаЧакърова на 100 м с препятствия, а Радина Величкова на 100 м. Чакърова подобри рекорда (13.79) в тази възраст на Никол Андонова с 0.01 секунда и записа 13.78 (0.1) още в сериите. На финала Пламена победи без проблем с 13.81 (-0.9). Втора на финала бе Василена Антонова (Ивайло Младенов – Враца) с 14.37 (14.40 в сериите), а бронзовият медал отиде при Вероник Жекова (Супер спорт – Варна) 14.64 (14.71

Сериозен спор имаше във финала на 100 м при юношите. Никола Караманолов (Радио 999 – Ямбол) бяга 10.87 (2.2) в сериите, а Христо Илиев (Михаил Желев – Сливен) постигна същото време, но с легален попътрен вятър 0.5 м/с. На финала Илиев надделя с нов личен рекорд – 10.78, а Караманолов не издържа в последните метри и завърши видимо втори с 10.94.15-годишният Деян Цветанов (Ивайло Младенов – Враца) бе трети с 11.16 (11.14 в сериите).Победителят на 110 м с препятствия Радостин Миленов (Георги Дъков – Плевен) този път остана извън медалите с 23.19 (23.00 в сериите), а бронзовият медалист от 110 м с препятствия Борислав Попогеоргиев (Локомотив – Пловдив) завърши пети с 23.36 (23.31 в сериите). Най-малкият в този финал 15-годишният Деян Цветанов (Ивайло Младенов – Враца) спечели медал на 100 м, а на 200 м се класира за финала с 23.44, а там остана шести с 23.37.

Снимки: Ивайло Дончев