Огоста потопи шампиона в мега дербито на Врачанско

22.05.2022 20:47

Огоста удари шампиона Искър 1923 с 3:1 в Хайредин в мега дербито на Врачанско. През първото полувреме Огоста доминираше изцяло, като в 25-та минута след центриране на Мартин Марков, Сайков уцели страничната греда на гостите. В 30-та мин. добра атака на домакините стигна до Цветан Лазаров, който продължи към Пламен Трифонов и той отбеляза за 1:0. В 45-та мин. Лазаров изведе Мартин Марков, който покачи за 2:0. Второто полувреме започна равностойно, но в 70-та минута бърза атака на домакините изведе Момчил Манчев на десния фланг, който прострелно намери капитана М. Марков на границата на пенала, който с техничен удар с левия крак в далечния удар, направи резултата класически. В края на срещата Теодор Лазаров вкара почетния гол за гостите след удар с глава от ъглов удар.