Класика за МК в Чипровци, Денис по неволя игра като вратар и полеви играч

22.05.2022 15:40

Миньор Кипровец записа четвърта поредна победа след класически успех с 3:0 над Пъстренец /Долно Белотинци/. Чипровчани изиграха силен двубой и напълно заслужено спечелиха като пропуснаха на няколко пъти да направят успеха си още по изразителен. Любо Харачаров откри в 25 мин след хубав пас на Максим Георгиев и сам срещу вратаря не сгреши. През втората част в рамките на 7 минути миньорци си подпечатаха успеха. В 55 мин Калоян Димитров сервира топката на главата на Любо Харачаров който реализира втория си гол в мача. Малко след това Владимир Марков навърза защитата на гостите и бе фаулиран в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Капитана Харачаров отстъпи изпълнението на потърпевшия Марков, а той оформи крайното 3:0. С кадровите проблеми които съпътстват Миньор на вратата отново застана Денис Димитров който се справи без проблем, докато титулярния страж Стилиян Маринов се появи в 60 мин вместо получилия контузия Калоян Димитров, а това изкара Денис Димитров в предни позиции. Въпреки оскъдната група през целия пролетен полусезон и многото проблеми чипровчани доказаха за пореден път, че са отбор с който всички трябва да се съобразяват.

На 28 май Миньор ще приеме Пъстрина в отложена среща. Срещу Пъстренец играха: Денис Димитров, Кристиян Руменов, Владислав Деков, Николай Сърновски, Венелин Спасов, Калоян Димитров, Денис Петров, Владимир Марков, Максим Георгиев, Росен Иванов, Любомир Харачаров (Стилиян Маринов, Николай Крумов, Силвио Яков).