Крими

Татяна Дончева: Делото е върнато от София във Враца с формален повод СНИМКИ

  19.05.2022 11:21             
Татяна Дончева: Делото е върнато от София във Враца с формален повод СНИМКИ

Парламентаристът Татяна Дончева, която е един от тримата адвокати на Тома Томов и семейството му във връзка с делото за смъртта на неговия внук, съобщи, че делото не се възобновява, а е върнато от апелативните съдии от София.

https://www.konkurent.bg/news/16529470666371/toma-tomov-iskame-po-tezhka-prisada-za-bashta-prevarnal-deteto-si-v-zverche

„Мотивите се изразяват в това, че един от състава, постановил присъдата, е починал от ковид, преди подписването на присъдата. Защитниците на обвиняемия са оспорили присъдата с мотив, че прекалено механично са написани протоколите. Друг е въпросът колко по-различно биха могли да се изразят трима души по един и същи казус, гледайки едно и също дело. Ясно е, че положението не може да бъде много по-различно. Всеки от нас изработва концепция по делото и я изразява.

Това е дало формален повод да оспорят присъдата. Апелативният съд не е обсъждал детайли по делото по същество“, каза Дончева.

Тя призова медиите да дадат възможност на адвокатите да си свършат работата по делото и да не ги изнервят преди съдебното заседание.