Ботев /Вр/ сгъна Левски с 2 гола на Бабунски

31.07.2021 20:40

Снимка: Ботев /Вр/

Ботев (Враца) победи Левски с 2:0 в мача от втория кръг на efbet Лига. Дориан Бабунски бе точен в 5-ата минута. В 41-ата минута Борислав Цонев пропусна дузпа, която бе отсъдена с ВАР. Вратарят Красимир Костов спаси удара на десетката, а в 20-ата минута гол на Бари бе отменен поради засада.

Срещата започна при температура от над 32 градуса, което не улесняваше двата тима. Домакините обаче стартираха по-мотивирани и още в 5-ата минута Дориан Бабунски изправи местната публика на крака. Таранът първо подаде към Валери Христов, който центрира, след което северномакедонецът изпревари Найденов и с глава не остави шансове на Ники Михайлов.

В 35-та мин. удар от дистанция на Мирослав Маринов-Мишката бе отразен с мъка от Михайлов. Секунди преди края Горанов дръпна леко за фланелката на Бауренски, който падна в наказателното поле, но този път Тренчев не гледа ситуацията и даде знак играта да продължи. Нещо, което не се хареса на домакините, които искаха дузпа в тяхна полза.

В 58-та мин. Ботев отказа „сините”, след като Бабунски от дузпа вкара за 2:0. Нарушението бе на Александров срещу Бабувски.

До края врачани не оставиха почти никакви шансове на столичани.

За Ботев /Вр/ започват: Костов, Миланов, Николов, Ничев, Христов, Бауренски, Сержио, В. Василев, М. Маринов, Кр. Тодоров, Бабунски /Дамянов, Гавов, Ненов, Ант. Георгиев, Г. Николов, Гонсало, Т. Георгиев/.

За Левски стартират: Михайлов, Горанов, Шелис, Найденов, Славчев, Б. Цонев, Димитров, Бари, Александров, Мартин Петков, Марин Петков.