Здраве Събития

Вижте колко важни решения взеха на общо събрание на врачанската болница

  14.06.2021 12:48             
Вижте колко важни решения взеха на общо събрание на врачанската болница

Врачанската болница продължава да намалява задълженията си, а акционерите решиха на свое общо събрание днес да не освобождават от отговорност членовете на съвета на директорите. Изпълнителният директор д-р Петър Керемедчиев, проф. Пламен Димитров и Нели Нешева, които влизат в съвета на директорите, участваха в работата на форума.

Според д-р Керемедчиев, мениджмънтът на лечебното заведение е успял да стопи с около 2 милиона лева старите борчове, наследени от педходни години.

Новият директор на РЗИ във Враца д-р Орлин Димитров представляваше държавата, а от името на община Враца в събранието се включи заместник-кметът Александър Владимиров.

Шефът на МБАЛ „Христо Ботев“ д-р Керемедчиев анонсира, че през следващите дни и седмици чрез обществени поръчки ще се търсят доставчик на електроенерия, на храна за лежащо болните и за няколко имота, които не се използват от лечебното заведение.