Проклятието на дузпите провали Ботев /Вр/ и срещу „канарчетата”

08.04.2021 19:05

Ботев /Вр/ загуби от Ботев /Пд/ с 1:2 в мача в Първа лига. В 11-ата минута гол на гостите бе отменен. Маркиньос получи топката на празно пространство и след като залъга защитник на Враца прати кълбото в мрежата. Страничният съдия обаче вдигна засада, която бе оспорвана от пловдивчани. В 23-ата минута резултатът бе открит. След разбъркване в наказателното поле на гостите Даниел Генов стреля, но Георги Аргилашки спаси. Последва обаче добавка на празна врата на Валери Домовчийски за1:0. Само две минути по-късно обаче гостите изравниха. Мите Цикарски свали с глава топката към сгрешилия при гола за врачани Джонатан, който без да се бави я прати по земя във вратата на Красимир Костов за 1:1.

В  73-ата минута домакините пропуснаха дузпа. Кевин Янсон бутна в наказателното поле Самир Аяс, който дебютира за тима само няколко минути по-рано, и съдията посочи бялата точка. Изпълнението на Петър Атанасов обаче не бе добро и Георги Аргилашки спаси. Пропуски от бялата точка през сезона направиха още Генов и Домовчийски.

В 78-ата минута Ботев (Пловдив) стигна до пълен обрат. Центриране отдясно намери Мите Цикарски непокрит и македонецът прониза вратата за 2:1 в полза на гостите. Секунди преди това Маркиньос стреля опасно, но Костов спаси.

В 91-та мин. бе отменен гол на врачани заради много спорна засада.

За Ботев /Вр/ започват: Костов, Зехиров, Керчев, Миланов, Николов, Н Диайе, Златински, Ненов, Атанасов, Домовчийски, Генов /Митов, Аясс, Буров, Ничев, Гаджев, Бабунски, Том/.

За Ботев /Пд/ стартират: Аргилашки, Соуза, Конате, Генев, Мартинс, Шоколаров, Току, Янсон, Работов, Цикарски, Филипов.