Монтана загуби в Стара Загора, но остава на върха

07.04.2021 17:40

Снимка: bgbasket.com

Берое Стара Загора победи с 83:66 (14:22, 24:17, 15:19, 30:8) Монтана 2003 като домакин в двубой от от 12-ия кръг в първата тройка на женския шампионат по баскетбол. Гостуващият отбор имаше аванс след първата част, но тима от Стара Загора съкрати пасива си само на една точка преди почивката (38:39).

Развръзката в двубоя дойде в последния период след равностойна трета четвърт. Берое имаше тотално превъзходство при стрелбата и спечели четвъртата част с 30:8, за да нанесе първото поражение за Монтана през кампанията.

Жаклин Златанова стана най-резултатна за домакините с 21 точки, а Теодора Динева добави 14 точки. Христина Иванова беше най-резултатна за Монтана със 17 точки.

Баскетболистките от Монтана остават на първо място в класирането, въпреки поражението. Берое заема втората позиция.