Хандбалистите на Локомотив (Мездра) записаха втора победа в елита

23.02.2021 09:54

Новакът в мъжкото хандбално първенство Локомотив (Мездра) постигна втора победа в елита. В среща от 15-ия кръг на шампионата в „А“ РХГ, която се игра в спортна зала „Арена Вършец“, мездренските „железничари“ се наложиха като домакини над Асти-91 (Хасково) с 29:28 (15:17). Благодарение на този успех, момчетата на треньора Евгени Йоловски се изкачиха едно място по-нагоре в таблицата и вече са на девета позиция във временното класиране.

Двубоят беше изключително оспорван, като крайният изход от него се реши в заключителните 10-на минути. През първата част гостите почти непрекъснато водеха в резултата - 2:3 в 5-ата мин., 5:6 в 10-ата мин., 7:9 в 15-ата мин., 9:12 в 20-ата мин., 12:14 в 25-ата мин. и затвориха полувремето с два гола преднина - 15:17.

В началото на втората част домакините успяха да изравнят - 17:17, и дори поведоха с 23:21, след което обаче хасковлии се върнаха в мача - 23:24 в 50-ата мин. В крайна сметка след драматичен развой младите локомотивци стигнаха до крайния успех с един гол разлика - 29:28.

Най-резултатни за домакините бяха Илиян Младенов и Милен Валентинов, които отбелязаха по 6 гола. Останалите попадения вкараха Валентин Гачев - 5, Йохан Марков, Йордан Тонов и Никола Кръстев - по 3, Божидар Симеонов – 2 и Владимир Михайлов - 1.

Топреализатор за гостите беше Тодор Кирев с 11 точни попадения, следван от Валентин Каваков - 7, Ангел Николов и Теодор Марков - по 3, Виктор Ванчев и Тончо Тончев - по 2.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Пирин-64 (Гоце Делчев) - Спартак (Варна) 30:29, Осъм (Ловеч) - Чардафон (Габрово) 26:24, Добруджа (Добрич) - Шумен-61 (Шумен) 25:33 и Локомотив (Горна Оряховица) - Левски (Левски) 39:28.

Начело в класирането са Шумен-61 и Пирин-64 (ГД) с по 22 точки, следвани от Осъм (Лч) с 21 т., Локомотив (ГО) с 18 т. и Спартак (Вн) с 12 т. Във втората половина на таблицата са Чардафон (Гб) с 11 т., Асти-91 (Хс) със 7, Добруджа (Дч) с 6 т., Локомотив (Мз) с 4 т. и Левски с 3 т.

В следващия кръг Локомотив (Мездра) приема Чардафон (Габрово). Двубоят е на 6 март, събота, от 14:00 часа отново във Вършец.