Миньор Кипровец е в Топ 3 за есента, въпреки че я караше на автопилот

22.11.2020 19:10

Миньор Кипровец допусна първа домакинска загуба за сезона, след като Вихър Николово удари домакините с 0:3. Куп кадрови проблеми тормозеха чипровчани преди срещата. Милен Заков даде преднина на вихърци в 15 мин, а минути по-късно Кристиян Методиев удвои за гостите. В края на полувремето късмет спаси гостите след като изстрел на Ивалин Даракчийски-Мане срещна напречната греда. През втората част домакините опитаха да отговорят, но след контраатака Филип Илиев оформи крайното 0:3. Изключително много си пролича липсата на капитана Любо Харачаров, Найден Благоев, Ивайло Иванов, както и игралите въпреки сериозните здравословни проблеми Ивайло Цанков и Калоян Димитров. Въпреки загубата чипровчани изпращат най-силния си полусезон от много години насам, като са на 3 място във временното класиране.

"След всичко хубаво което направи отборът, няма как да пропуснем и липсата на каквато и да е заинтересованост от ръководството и общината към клуба, но въпреки това момчетата показаха мъжество и успяха да разочароват много от опонентите си", казаха от клуба.

За Миньор играха: Тихомир Трифонов, Кристиян Руменов, Ивайло Цанков, Владислав Деков, Теодор Ангелов, Калоян Димитров, Денис Пепелярски, Максим Георгиев, Ивалин Даракчийски-Мане, Цветан Альошев, Росен Иванов (Владимир Марков, Димитър Кирков, Роберто Людмилов, Денис Димитров, Денис Петров)