Ботев /Вр/ - ЦСКА 1948 си поделиха точките

18.10.2020 17:12

Снимка: спортал.бг

Ботев /Вр/ и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мача от Първа лига във Враца.

Гостите организираха първата по-опасна атака в мача, която след 21 секунди игра. Марин получи извеждащ пас отляво и стреля силно, но над вратата. В 24-ата минута Марин проби отляво до аутлинията и върна по земя към непокрития в наказателното поле Сашо Александров, който си спря топката, но стреля неточно от 15-16 метра. Само 60 секунди по-късно Ботев като по чудо не поведе. Наумов напусна наказателното опле да изчисти дълъг пас, но прати топката в краката на Том. Бразилецът отправи майсторски прехвърлящ удар с левия крак, но късметът не бе на негова страна, тъй като топката тупна в земята, след което се отби в напречната греда и излезе в аут. В 36-та мин. Костов спаси удар на Марин.

През втората част головите ситуации бяха още по-малко. В 53-та мин. Симеон Петров извърши нарушение срещу Генов на границата на пеналта, реферът обаче си затрая. В 94-та мин. асистентът на Железов спря със спорна засада опасна атака на врачани.

За Ботев /Вр/ започват: Костов, Зехиров, Керчев, Н Диайе, Буров, Миланов, Златински /к./, Педро, Генов, Атанасов, Том.

За ЦСКА 1948 стартират: Наумов, Пиргов, Василев, Петров, Марин, Юсеин, Ал. Александров, Шопов, Д. Александров, Младенов, Гущеров /к./.