Ботев сгъна Монтана в дербито на Северозапада и чука на вратата на Топ 6 /Снимки/

25.09.2020 20:36
Ботев сгъна Монтана в дербито на Северозапада  и чука на вратата на Топ 6 /Снимки/

Ботев /Вр/ победи Монтана с 2:0 в комшийското дерби на Първа лига.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалия наскоро Цветан Патеров, бронзов медалист от 1971 г.

Първият точен удар в мача бе в 6-та мин., когато ударът на Янко Ангелов не затрудни особено Краси Костов. До 20-та мин. последваха още 2 шута на Башлиев и Минков от тима на гостите, но Костов ги отрази. В 24-та Н Диайе стреля с глава покрай вратата на монтанци, а в 28-та мин. Узунов от фаул шутира в ръцете на Макенджиев.

В 43-та Балджийски нацели страничния стълб.

В добавената минута на първата част Буров засече перфектно центриране на Том и вкара за 1:0.

В 58-та мин. страхотна атака на Ботев /Вр/ доведе до 2:0. Отличен пас на Атанасов изведе Генов на удобна позиция и капитанът от движение простреля Макенджиев. Това бе пети гол от началото на сезона за Даниел Генов.

Монтанци отговориха с два изстрела на Бали и Минков, спасени от Костов, а удар от фаул на Тасев мина близо до гредата. Добро центриране на Ненов пък за малко не доведе до втори гол на Генов.

Гостите отправиха общо 14 удара, от които 7 точни. Врачани отправиха само 3 точни шута, но пък вкараха 2 гола.

Ботев /Вр/ събра 10 т., колкото има и шестият Левски.

За Ботев /Вр/ започват: Костов, Н Диайе, Зехиров, Керчев, Миланов, Буров, Узунов, Генов, Педро, Атанасов, Том /Митов, Добрев, Гаджев, Михайлов, Златински, Ивайлов, Ненов/.

За Монтана стартират: Макенджиев, Башлиев, Йорданов, Айтов, Цонков, Д. Илиев, Ангелов, Тасев, Бали, Балджийски, Минков /Орлинов, Христов, Петров, Сенханджи, Ив. Илиев, Георгиев, Каменов/.