СТМК Враца стана отборен победител в Национални ученически състезания по автомоделни спортове СНИМКИ

03.08.2020 16:44

Врачанската писта „Огнян Филипов“ беше домакин на  Национално ученическо състезание  от 1. до 12. клас по автомоделни спортове,  организирано от Национален дворец на децата /НДД/  –София,  Българска федерация по автомоделен спорт /БФАМС/, Фондация Еврика със съдействието на ММС,  МОН и РУО. Спортната  проява е включена в Националния Календар на МОН за учебната 2019/2020г. и в Календара на БФАМС. Татяна Досева –Директор на НДД и Дамян Петров –Зам.председател на БФАМС наградиха победителите и участниците с медали, грамоти, плакети  и предметни награди в съответните класове:

В Клас  1:10 Electric Touring - ученици до 7. клас: първо място спечели Никола Костов  от отбора на СТМК Враца.

В Клас 1:10 Electric Stock – ученици до 7.  клас триумфира Мартин Лъчезаров от отбора на СТМК Враца.

В Клас 1:10 Electric Touring  -  ученици  8. - 12. клас, победител е Николай Георгиев от СК Нови Искър.

В Клас 1:10 Electric Stock ученици  8. - 12. клас, първо място зае Кристиян Костадинов от СК Кинетик Русе.

В Клас АЕ ученици 5. - 7. клас – първо място за Мартин Лъчезаров от СТМК Враца

В Клас RC-EB / майсторско управление/ ученици 5. - 8. клас първо място Мартин Лъчезаров от СТМК –Враца.

В Клас RC-EB ученици 8. - 12. клас първо място за Самуил Кулев от СТМК-Враца.

Отборен победител  и в двете възрасти е СТМК - Враца.

Състезанието се проведе под контрола на съдийски екип: Коля Панайотов от НДД,  Иванчо Ганчев  и Димитър Лесковски от БФАМС. Организаторите изразиха благодарност към техническите лица: Цветомир Михайлов, Ивайло Кулев и Милен Костов.