Злато за Милица в Койнаре, сребро за Йоло и Мелани

04.07.2020 13:40

Първото официално състезание от спортния календар на Българска федерация лека атлетика, след извънредното положение породено от коронавируса, се проведе в Койнаре. 28-ото издание на пробезите в памет на Димитър Върбанов-Митето се организираха на стадиона в много горещо време с отлична организация и над 150 участника във всички възрастови групи от 30 клуба от цялата страна, съобщава списание „Атлетика”.

Най-силният резултат в надпреварата постигна Милица Мирчева (СК Атлети-Мездра). 26-годишната атлетка спечели бягането на 1500 м на сгуриената писта с 4:34.6 мин. Лиляна Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) и Моника Георгиева (Локомотив 55 –Горна Оряховица) станаха подгласнички на Мирчева със съответно - 4:44.2 мин срещу 4:46.4 мин. Силвия Георгиева (Актив 2013 – Пловдив) се нареди четвърта с 4:53.1 мин, а пета стана Маринела Нинева с 4:57.6 мин.

Стоян Владков (Дунав – Русе) заслужи победата на 3000 м при мъжете с време от 8:42.6 мин. Йоло Николов (Орхание – Ботевград)  финишира втори с 8:50.6 мин. Третото място беше за Владислав Михайлов (Атлетик 90 – Луковит) – 9:13.7 мин.

Десетки подрастващи бяха в стартове от 400 м, 800 м и 1500 м. При момчетата под 16 години Мартин Атанасов (Евър – Варна) спечели на 1500 м с 4:41.6 следван от Константин Колев (Атлет 2004 – Поморие) – 4:43.3. Трето място бе за Илиян Петков (Атлетик 90 – Луковит) – 5:09.0.

В тази възраст при момичетата Кристен Иванова (Евър – Варна) стана шампионка на 800 м с 2:32.6. Второто място бе за 13-годишната Мелани Венциславова (Атлет – Мездра), котяо тренира при националния рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов. Мелани постигна 2:35.1, за да изпревари Любомира Лазарова (Рилски атлет – Самоков) – 2:36.7.

Ашкън Али (Добруджа 99 – Добрич) спечели със силен финален спринт на 800 м при момчетата с 2:38.8. Сребърният медал остана за Кристиян Асеновски (Мизия) – 2:40.5, а бронзът за Мартин Раленков (Оборище – Панагюрище) – 2:40.7.