С тържествен ритуал и водосвет днес беше дадено началото на жътвата на пшеницата в област Монтана. Първите ръкойки паднаха в землището на бойчиновското село Мадан.
Събитието е организирано от Съюза на зърнопроизводителите в Монтана, а домакин бе фирма „Пивел“.
В област Монтана с хлебно зърно са засети 519 000 декара. Това е с над 100 000 декара повече от предишната година.
С пълна сила върви жътвата на ечемика, площите са 52 000 декара, което е с 37 000 декара по-малко отминалата година. В Златията добивът е 700 килограма от декар.
СИТ





