България

Президентът започва процедурата за нов състав на ЦИК

  30.05.2026 08:15             


Президентът Илияна Йотова започва процедурата за нов състав на ЦИК. Това съобщиха от президентството.

Във връзка с изтеклия мандат на членовете на Централната избирателна комисия, на основание чл. 46, ал. 4 от Изборния кодекс, президентът Илияна Йотова ще проведе консултации с парламентарно представените партии и коалиции в 52-рото Народно събрание, на които те ще представят своите номинации за състава на ЦИК.

Публичното изслушване на предложенията, направени от парламентарно представените формации, ще се проведе на 9 юни, вторник, от 11.00 часа на „Дондуков“ 2 и ще бъде излъчвано в реално време на интернет страницата на президентската институция на адрес: https://www.president.bg/static56/Online-video/

Със свой указ държавният глава утвърди правила за провеждане на публични консултации и процедурата за назначаване на състава на ЦИК. Правилата могат да бъдат намерени на интернет страницата на президентството.

 

//dariknews.bg/



Враца е домакин на първи винен фестивал
Кремъл: ЕС е страна в руско-украинския конфликт и не може да е посредник в преговорите
Районът около стария мост над Искър в Мездра е затрупан с боклуци, съветници искат спешни мерки
Над 50 деца от похода „Козлодуй – Околчица“ са със стомашни проблеми
Днес е Черешова задушница, плащаме 5 евро за килограм череши. Денят е отреден за добри дела и помощ към бедните
Ще преобладава слънчево време с максимални температури между 24° и 29°