Крими

Рибар бере душа, докоснал с въдицата ел.мрежата на БДЖ

  17.05.2026 15:26             
Рибар бере душа, докоснал  с въдицата ел.мрежата на БДЖ

22-годишен мъж от монтанското село Долно Белотинци е с опасност за живота след тежък инцидент вчера по време на риболов. С телескопичния карбонов прът на въдицата си той докоснал електрическата мрежа на БДЖ. Образувала се волтова дъга и през тялото му преминал ток с високо напрежение.

Инцидентът е станал около 16,30 часа на река Огоста край ромския квартал „Огоста“ под железопътен мост.

Рибарят е с 50 процента изгаряния и е настанен в хирургията на монтанската болница.

СИТ



Съседи се сбиха в ромската махала в Монтана, единия е в болница, а другият в ареста
Арестуваха пиян шофьор, предизвикал катастрофа и избягал
Пресконференция представи предстоящата премиера на „Комедия от грешки“ в ДКТ – Враца
Издирват шофьор, прегазил умишлено куче
Георги Кандев напуска МВР: Да избирам между поста и принципите си е невъзможно
Дезинсекция срещу комари и мухи ще се извърши в Берковица тази вечер