2012-02-03
Започват моста Оряхово-Бекет - Вестник Конкурент
Тази година започва работата на експертите от Румъния и България по изграждането на трети и четвърти мост над Дунав, съобщи вчера посланикът на Румъния у нас Антон Пакурецу. Той уточни, че двете нови съоръжения, планирани за района на Силистра и Оряхово, ще бъдат по европейски проекти.
„Вторият мост над Дунав е вече 70-80% готов, доколкото разбрах, така че сега вече не говорим какво става при Видин-Калафат, а за трети и четвърти мост при Силистра-Кълъраш и Бекет-Оряхово", обясни дипломатът.
Той припомни, че има политическо решение между двете страни за новите мостове. Сега ще започне работата на ниво експерти на терена, за да се види как по-бързо да се реализират тези проекти, посочи Пакурецу.
Посланикът на Румъния в София обясни още, че трети и четвърти мост на Дунав между България и Румъния са заложени и в рамките на т.нар. „Дунавска стратегия”. „Така че ние ги гледаме като европейски проекти – макар и двустранни в тях има европейска логика”, допълни дипломатът.
Тази година започват проучванията от геофизическа гледна точка, свързани с двете бъдещи съоръжения.
Подобни новини
Село се опълчи на митрополит
Заплатите в Монтана с 200 лева по-ниски от средните в страната
Монтана ще загуби фасадата с бръшляните
Прекратиха договори за ползване на язовири
Множат се сватбите във врачанските села
Губернатор наду флигорна на празниците „Дико Илиев”
Социални медии: