Събития

​Община Мизия осигури нов електрически автомобил за Дом „Баба Марта"

  24.06.2026 15:30             
​Община Мизия осигури нов електрически автомобил за Дом „Баба Марта\

Домът за стари хора „Баба Марта" в Мизия вече разполага с нов електрически автомобил Toyota Proace Verso Full Electric с 7+1 места, доставен по проект, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Проектът включва и изграждането на зарядна станция с мощност 22 kW. Новото превозно средство ще подпомага ежедневната работа на социалната услуга и ще осигурява по-удобно и сигурно придвижване при дейностите, свързани с грижата за възрастните хора.
Стойността на автомобила и зарядната станция е 55 815,54 евро с включен ДДС.
„Грижата за възрастните хора е сред най-важните ни отговорности. Продължаваме да инвестираме в по-добри условия и по-качествени социални услуги, защото всеки човек заслужава достойни грижи и внимание", заяви кметът на община Мизия Валя Берчева.
 



Два дни вкус, музика и незабравими емоции - наближава Фестивала на белия муж
tbi bank удължава безплатния обмен лев–евро до края на 2026 г.
Вдигнаха с хеликоптер от Монтана към София 17-годишна родилка
Президентът на България Илияна Йотова награди Мария Драгомирова от Белоградчик
Паметна плоча на Алеко Константинов вече има в центъра на Монтана
Ръководството на ГЕРБ – Козлодуй получи нов мандат на доверие от членовете на организацията по време на проведеното отчетно-изборно общинско събрание