Приключи и последният кръг от веригата "Атлетиката търси таланти" за 2026 година. Най-малките състезатели на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" отново се представиха на високо ниво и спечелиха множество отличия.
Ивет Тошева завоюва сребърен медал на 60 метра, зае трето място в скока от място и спечели злато в смесената щафета 4х50 метра. С представянето си тя стана и шампион на турнира при родените през 2018–2019 г.
Сияна Георгиева се отличи със златен медал на 60 метра, сребро в скока от място и злато в смесената щафета 4х50 метра. В генералното класиране тя зае второ място при родените през 2018–2019 г.
Димитри Иванов спечели бронз на 60 метра и се нареди пети в скока на дължина. Вайя Иванески достигна до финала на 60 метра. Калоян Николаев също завоюва бронз на 60 метра и се класира пети в скока от място.
Филип Станков се нареди четвърти на 60 метра, пети в скока от място и спечели злато в щафетата 4х50 метра. Димитър Димитров също е със златен медал от щафетата и пето място на 60 метра.
Зайд Алхалаф се класира четвърти в скока от място и шести на 60 метра. Виктория Игнатова постигна личен рекорд, като за първи път премина границата от 3 метра в скока на дължина. Никола Огнянов направи добри опити в скока на дължина, но за съжаление завърши с три фаула.
Най-малката състезателка в отбора – Ная Алхалаф – за първи път преодоля границата от 1 метър в скока от място.
С този турнир летният сезон за най-малките състезатели приключи. Още следващия уикенд за СК „Радуканови" предстои участие в Националния шампионат за състезатели под 20 години.
/БНР





