Крими

Осъдиха жена, източила банковите карти на двама пенсионери, които обгрижвала

  14.05.2026 16:30             
Осъдиха жена, източила банковите карти на двама пенсионери, които обгрижвала

34-годишна жена от Берковица е осъдена на 2 години условно с 3-годишен изпитателен срок за кражба на 2 570 лева. Тя изтеглила парите от банковите карти на двама пенсионери, за които се грижела. Присъдата е постановена от окръжния съд в Монтана.

Д.И.М. е спипана през февруари миналата година, като преди това в продължениена месеци с шест трансакции от два банкомата в Берковица е успяла да изтегли от картите на К. Г. М. и Х. Д. К. общо 2 570 лв.

 Пострадалите пенсионери са предявиха граждански искове - 409 евро заедно  с разноските по делото за единия и 905 евро и сумите  по делото за другия.

В хода на съдебното следствие е изслушано заключението на вещо лице, направило експертиза на видеозаписите при банкоматите,  разпитани са и свидетели.

 Съдът призна Д.М. за виновна, постанови условна присъда и глоба в размер на 2 570 лева. Обвиняемата трябва  да плати и сумите по гражданските искове, както и разноските по делото. 

Присъдата може да се обжалва  в 15-дневен срок пред Апелативен съд – София.

СИТ



Киселото мляко: Вкусно, полезно и суперхрана за тялото ни
Полицаи откриха 500 литра краден дизел в частен имот
Младеж подкара кола с чужди номера, хванаха го
Мощно земетресение във Филипините взе жертви: Евакуират хора в няколко държави заради риск от цунами
„Кошница с грижа“: Държавата и веригите свалят цените на основни храни с до 30%
Разбиха магазин в Ритейл парка във Видин, срязаха сейфа и отмъкнаха парите