Локомотив /Мездра/ взе дербито на Врачанско с 1:0 над Ботев-2 СНИМКИ

19.11.2023 16:55

Локомотив /Мездра/ се върна с победа на своя стадион, като удари с 1:0 комшиите от дубъла на Ботев /Враца/ в дербито на Северозападната Трета лига. Мачът започна с минута мълчание в памет на Ферарио Спасов. Доминираха домакините, а гостите не отправиха нито 1 точен удар за 90-те минути.

В 17-та мин. Калоянов беше изведен от Илиев на дузпата, вратарят Василев парира удара.

В 45-та мин. Калоянов на чиста позиция, но отново вратарят на Ботев изби

В 51-та мин. Гроздан Илиев овладя в наказателното поле, излъга бранител и стреля над напречната греда.

В 59-та мин. Асен Русинов би покрай десния страничен стълб.

В 71-та мин. 16-годишният Иван Кирилов нахлу в пеналта, но би покрай вратата.

В 77-та мин. Деян Иванов изведе Кристиян Йотов-Кико, който технично чукна топката покрай вратаря за 1:0.

В даденото от рефера 3-минутно продължение двата отбора се спречкаха в иначе коректния мач. Йотов беше изгонен с директен червен картон, а Василев – жълт картон за спречкване между двамата. При ситуацията Кико удари вратаря на гостите.

Преди тази свада имаше показан само 1 жълт картон.